Sylverwyng Stables
 
Congratulations to all who placed!

Div P10: OF Performance Traditional Action Horse No Rider Doll
* Arabian Costume Horse Champion - Al-Shams al-Sateeaa
Div P12: OF Performance Classic & Mini No Rider Doll
* Dressage Horse Champion - Lugh
* Dressage Horse Reserve Champion - Maestoso Daniela
Div P15: OF Showmanship Show
* Showmanship Arabian Native or Arena Headstall Champion - Persephon
Div M5: Saddle and Tack Show
* Other Tack Champion - Sylver's Ozark Fireman Mane Roll and Tail Flags
Div B6: OF CL, LB, SM, MM Breed Conformation - Ex OF CR Show
* Other Stock Breed Champion - Angelina
Div Mo5: Mold Show - OF Breyer Stablemate
* Overall Reserve Champion - Stormbringer
* Group 1: G1 Adult Horses MAUREEN LOVE CALVERT Mold Champion - Girl-At-Army
* Group 2: G2 Adult Horses KATHLEEN MOODY Molds Champion - RGL's Kheir
* Group 3: G3 Adult Horses JANE LUNGER Molds Reserve Champion - Bronze Eagle
* Group 5: G4 Stablemates - Artist JANE LUNGER Champion - Stormbringer
Div C2: OF Peter Stone Pebbles or Chips Color
* Deco or Fantasy Color Reserve Champion - Cuarzo Roso
Div C3: OF Breyer - Other Ex: China or Stone Traditional Color
* White or Grey Reserve Champion - Sylver
Div C4: OF Breyer - Other Ex: China or Stone Classic or Smaller Color
* Bay or Brown Reserve Champion - Masmoudi
Div C5: OF China or OF Resin Any Size Color
* Deco or Fantasy Color Champion - Ghazal al-Nar
Picture
 
 
Congratulations to all who placed!!

Div P10: OF Performance Traditional Action Horse No Rider Doll
* Arabian Costume Horse Champion - Phabulous Pharaoh
Div P12: OF Performance Classic & Mini No Rider Doll
* Dressage Horse Champion - Lugh
* Arabian Costume Horse Champion - Taksim
Div P15: OF Showmanship Show
* Overall Reserve Champion - Sylver's Ozark Fireman
* Showmanship Headstall Suited to Breed Section Champion - Sylver's Ozark Fireman
Div B6: OF CL, LB, SM, MM Breed Conformation
* Light Breed Champion - Jennavieve
Div Mo5: Mold Show - OF Breyer Stablemate
* Group 3: G3 Adult Horses JANE LUNGER Molds Champion - Papi
* Group 3: G3 Adult Horses JANE LUNGER Molds Reserve Champion - H Csongor
Div Mo9: Mold Show - OF Hagen Renaker
* Overall Champion - Playford
* Group 1: HR Mini Champion - Playford
Div C2: OF Peter Stone Pebbles or Chips Color
* Rare Color Reserve Champion - Sylver's Kind of Blue
* Deco or Fantasy Color Champion - Cuarzo Roso
Div C3: OF Breyer - Other Ex: China or Stone Traditional Color
* White or Grey Reserve Champion - Sylver
* Deco or Fantasy Color Reserve Champion - Kharma Khameleon
Div C4: OF Breyer - Other Ex: China or Stone Classic or Smaller Color
* Grey Champion - Ardent
* Spotted or Exotic Color Reserve Champion - Jess Edwards
Div C5: OF China or OF Resin Any Size Color
* Deco or Fantasy Color Champion - Ghazal al-Nar
Picture
 
 
Congratulations to all who won or placed!

Div P10: OF Performance Traditional Action Horse No Rider Doll
* Arabian Costume Horse Division Reserve Champion - Al-Shams al-Sateeaa
Div Mo2: Mold Show - OF Traditional Breyer
* Group 5: KATHLEEN MOODY Action Horse or Foal Molds Division Grand Champion - Destiny
Div Mo4: Mold Show - OF Breyer Class and Little Bits
* Group 1: CHRIS HESS Molds Division Reserve Champion - Lizbeta
Div Mo16: Mold Show - OF Toy Grade Plastic, PVC or Rubber Show
*Overall Reserve Champion - Branle
*Creata Mini or Breyer Mini Horse Division Grand Champion - Branle
Div C2: OF Peter Stone Pebbles or Chips Color
*Deco or Fantasy Color Division Reserve Champion - Cuarzo Roso
Div C3: OF Breyer - Other Ex: China or Stone Traditional Color
* White or White Grey Division Reserve Champion - Sylver
Div C4: OF Breyer - Other Ex: China or Stone Classic or Smaller Color
* Buckskin Division Grand Champion - Laurelwood Marchhawk
* Buckskin Division Reserve Champion - Buckshot Bill
* Grulla or Grullo Division Reserve Champion - Papi
* Silver Division Reserve Champion - Sonia d'Or
* Spotted or Exotic Color Division Reserve Champion - Jess Edwards
Div C5: OF China or OF Resin Any Size Color
*Deco or Fantasy Color Division Grand Champion - Ghazal al-Nar
Picture
 
 
Congratulations to all who won or placed!

Div P10 OF Performance Traditional Action Horse No Rider Doll
* Arabian Costume Horse Division Reserve Champion - Al-Shams al-Sateeaa
Div P11 OF Performance Traditional Standing Horse No Rider Doll
* Saddleseat Horse Division Reserve Champion - Sylver's Duke
Div P12 OF Performance Classic & Mini No Rider Doll
* Dressage Horse Division Reserve Champion - Lugh
Div B7 CM CL, LB, SM, MM Breed Conformation Show
* Sport Breed Division Reserve Champion - Ruud
Div Mo4 Mold Show - OF Breyer Classics and Little Bits
* Group 7: SOMMER PROSSER Molds Division Reserve Champion - Laurelwood Marchhawk
Div Mo14 Mold Show - Safari or Schleich
* Schleich Foal Division Reserve Champion - Tinkerbelle
Div C3 OF Breyer - Other Ex: China or Stone Traditional Color
* White or White Grey Division Reserve Champion - Sylver
Div C4 OF Breyer - Other Ex: China or Stone Classic or Smaller Color
* Silver Division Champion - Sonia d'Or
* Spotted or Exotic Color Division Reserve Champion - Jess Edwards
Div C5 OF China or OF Resin Any Size Color
* Deco or Fantasy Color Division Champion - Ghazal al-Nar
Picture